WRONBA

TST Kogeneracja SA rusza po tytuł !

podsumowanie 2.kolejki

Mistrzowski start.

W drugiej kolejce ligi WRONBA, zostało rozegranych 20 spotkań. Obecni mistrzowie SuperWRONBA, TST Kogeneracja SA rozpoczęli marsz po kolejny tytuł. Na ich drodze stanęła debiutująca w SuperWRONBA drużyna Warriors. Kto dopisał sobie pierwsze zwycięstwo w 34 sezonie ?

SuperWRONBA

W meczu na szczycie, obecny mistrz TST Kogeneracja SA, podejmował debiutującą na parkietach SuperWRONBA, ekipę Warriors. Obie drużyny przystąpiły do spotkania w osłabionych składach. Obrońcy tytułu musieli poradzić sobie z brakiem MVP poprzednich rozgrywek Adama Gołąba. Drużyna Warriors wystąpiła bez Mariusza Mleczko oraz Karola Wnukiewicza.
      Od początku spotkania inicjatywę przejęli zawodnicy TST Kogeneracja SA, którzy po dwóch kwartach wypracowali sobie 15 punktową przewagę. Na uwagę zasługuje świetna gra centra Mateusza Kasińskiego, który w całym spotkaniu zdobył 16 punktów i 10 zbiórek. Drużyna Warriors zaczęła odrabiać straty dopiero w ostatniej kwarcie. Udane zagrania Wojciecha Kurka i Bartosza Treli, wystarczyły jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki. Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem obecnych mistrzów - 58:51.

Liczba kolejki:

41. Tyle zbiórek zanotowali zawodnicy Investmap.pl. w meczu przeciwko Bball Szkółka Dzierżoniów.

1.liga

W pierwszej lidze byliśmy świadkami emocjonującego spotkania pomiędzy zespołami Łże Elity  i spadkowiczem z SuperWRONBA MUKS Bielany Wrocławskie. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Po dwóch kwartach 1 punktową przewagę uzyskał zespół Łże Elity. W kolejnych odsłonach prowadzenie zmieniało się z minuty na minutę. Ostatecznie dzięki celnym rzutom za 3 punkty Macieja Turbańskiego, zespół Łże Elity przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Mecz zakończył się wynikiem 55:54.

W drugim spotkaniu zespół prowadzony przez Pawła Rzeźnickiego, nie dał najmniejszych szans utytułowanej drużynie Brothers Team. Po udanym początku i wygranej pierwszej kwarcie 14:8, inicjatywę przejęli zawodnicy reprezentujący barwy Ekopolinu. Punkty zdobywane przed duet - Paweł Sławacki i Marcin Jakóbczyk pozwoliły wygrać drugą kwartę 17:5. W kolejnej fazie meczu zawodnicy Brothers Team, nie mogli znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną obronę rywali. Konsekwentna gra na tablicach (22 zbiórki), pozwoliła odnieść pierwsze zwycięstwo w 34. edycji drużynie Ekopolin. Mecz zakończył się wynikiem 56:48.

Po laury:

Aż 6 zawodników Investmap.pl w wygranym meczu przeciwko Bball Szkółka Dzierżoniów uzyskało 10 punktów i więcej. Świetnie zaprezentowali się : Maciej Bednarek (10 punktów), Mateusz Marciniak (10 punktów), Łukasz Iwanowski (11 punktów), Adam Omelan (15 punktów), Michał Bodys (17 punktów) oraz Wojciech Krawiec (17 punktów). Czy w kolejnych spotkaniach utrzymają równie wysoką dyspozycję?

2.liga

foto: Zawodnicy zespołu Tel Raf nie mogli znaleźć skutecznej recepty na świetnie zorganizowaną w obronie drużynę Zielony Robal. Potężnym blokiem popisał się Paweł Józefczyk (Zielony Robal).

Zmagania na drugoligowych parkietach rozpoczął wicemistrz trzeciej ligi Zielony Robal. Ich przeciwnikiem był zespół Tel Raf, dla którego był to debiut w tej klasie rozgrywek. Spotkanie rozstrzygnęło się w 2 kwarcie, wygranej przez zespół Pawła Pacuły 14:2. Szalona pogoń zawodników Tel Raf, nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Seryjnie zdobywający punkty Wojciech Piechota (27 punktów), zdołał jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Zielony Robal 49:36.

Zwycięzca 32. edycji 3.ligi Los Pupilos, zmagania w drugiej lidze rozpoczął od porażki. Osłabieni brakiem byłego lidera Zbigniewa Kuryłka (N.B.K), nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z doświadczoną ekipą MuchoBronx. Pierwsza kwarta zakończona wynikiem 20:2, pozwoliła drużynie prowadzonej przez Michała Repecia kontolować przebieg spotkania. Świetna forma strzelecka Adama Baja (19 punktów), przyczyniła się do wygranej MuchoBronxu 63 do 40.

Potrenować:

Pierwsze spotkanie w drugiej lidze rozegrały dwa doświadczone zespoły : Cosmodisc i Centrum-naczep.com. Spotkanie zakończyło się niskim wynikiem 37:27. Skuteczność obydwu zespołów stała na bardzo niskim poziomie. Drużyna Centrum-naczep.com za 2 punkty trafila zaledwie 11 z 37 rzutów. Cosmodisc za linii 3 punktowej zaprezentował 1 celny rzut na 7 oddanych. Przed nadchodzącymi spotkaniami obydwa zespoły muszą poprawić grę w ataku.

3.liga

foto: Zawodnicy Investmap.pl nie dali najmniejszych szans debiutantowi z Dzierżoniowa,który rozbili 89 do 23. W kolejnej udanej akcji zdobywca 17 punktów Michał Bodys (z piłką).

W 3 lidze w pierwszym swoim spotkaniu spotkali się dwaj debiutanci - Bball Szkółka Dzierżoniów oraz Investmap.pl. Mecz przypominał pojedynek Dawida z Goliatem. Po trzech kwartach zawodnicy Investmap.pl prowadzili różnicą aż 59 punktów. Na uwagę zasługuje niesamowita skuteczność rzutów za 2 punkty 36/59 oraz liczba 41 zbiórek. W drużynie z Dzierżoniowa przyzwoicie zaprezentował się 17-letni Wojciech Kostek, zdobywca 8 punktów i 6 zbiórek. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 89 do 23 dla Investmap.pl

Zadymki Trzebnica od zwycięstwa rozpoczął rywalizację w 34 sezonie ligi WRONBA. Ich przeciwnikiem był kolejny z beniaminków zespół Wings Media. Po pierwszej przegranej kwarcie 8:21, zawodnicy prowadzeni przez byłego skrzydłowego TST Macieja Jarmakowicza, zdołali dogonić swojego rywala. W 3 i 4 kwarcie oglądaliśmy popis trójki zawodników Zadymki Trzebnica. Grzegorz Krzysztofik, Arkadiusz Widurski oraz Tomasz Widurski w sumie zdobyli 54 punkty i poprowadzili swój zespół do wygranej 78:68.

Pierwsze spotkanie na parkietach ligi WRONBA rozegrał zespół Błąd Kroków Oława. Ich przeciwnikiem był powracający po dwóch sezonach przerwy in-game.pl, którego trzon tworzą zawodnicy dawnej drużyny Burro. Po wyrównanej pierwszej kwarcie (14:13), trzy kolejne padły łupem zespołu Michała Górskiego. Wyróżniającym się zawodnikiem był Jakub Zimoląg, zdobywca 17 punktów i 5 zbiórek. Mecz zakończył się porażką zespołu z Oławy 27 do 48.