WRONBA

w samym centrum Wrocławia

Hala meczowa WRONBA zlokalizowana jest w samym centrum Wrocławia

Rozgrywki amatorskie przechodziły wiele przemian. WRONBA od początku swojego istnienia w 1994 roku rozgrywała mecze z podziałem na kwarty (4 x 10 minut), bo w ten sposób chciano nawiązać do fantastycznych rozgrywek NBA, których ówczesną twarzą był Michael Jordan. W Europie jeszcze przez kilka kolejnych lat grano 2 x 20 minut. Od 10.tego sezonu (w 1999 roku) WRONBA wprowadziła dodatkowy czas w czwartej kwarcie - tak zwany "drugi finisz". Gdy wynik obu zespołów był do siebie zbliżony (różnica po 40 minutach mniejsza niż dziesięć punktów), drużyny walczyły o rozstrzygnięcie w dodatkowych dwóch minutach. Takie mecze można było "zmieścić" w ciągu siedemdziesięciu pięciu minut zaplanowanych na rozegranie spotkania.

W ostatnich sezonach WRONBA zrezygnowała z "drugiego finiszu" na rzecz formuły PRO. Każda z kwart trwa dwanaście minut, a zawodnicy mają jedną godzinę i dwadzieścia minut na rozstrzygnięcie rywalizacji. Średnia zdobywanych przez drużyny koszy skoczyła o niemal 20%.

Hala meczowa WRONBA zlokalizowana jest w samym centrum Wrocławia, także bardzo blisko od dworca kolejowego, co ułatwia dotarcie drużynom spoza miasta. Organizatorzy zadbali o wyposażenie hali w system meczowy FULL PRO.